U vječnoj potrazi za novim imenima, potaknut atmosferom kojom odišu djela autora kao što su Lost In The Trees, Other Lives, Radiohead, Sigur Ros, naišao sam i na Low Roar.
Iza imena Low Roar stoji bivši frontman alt-rock sastava Audrye Sessions (iz Kalifornije), Ryan Joseph Karazija.
Projekt je započeo kao odgovor na promjenu i usamljenost koju je osjećao nakon što se preselio iz Kalifornije u Reykjavik na Islandu.
Rezultat se pojavio u Studenom 2011. godine kao istoimeni debitantski album s dvanaest pjesama.
Sve od reda izražavaju izazove prilagodbe stranoj zemlji i iskren su prikaz borbi za aklimatizaciju, pronalaženje posla i podršku obitelji.
Začuđuje činjenica da je album snimljen samo s prijenosnim računalom u Ryanovoj kuhinji u Reykjaviku, uz minimalne troškove.
Na prvo slušanje prevladava osjećaj da je album neinventivan, čak dosadan. No, ipak je u njemu nešto privlačno, nedefinirano, intuitivno, što je zvalo na ponovno slušanje.
I time je pronašao put „pod kožu“ i postao autorov favorit.
Low Roar – “Nobody Else”
Ako ste navikli na brži ritam glazbe, ovaj bi album mogao biti nešto na što se prethodno morate naviknuti prije nego što ga zaista možete procijeniti.
Album je zbirka uglavnom akustičnih pjesama s ponekom pjesmom koja se više oslanja na elektroniku.
Zvuk na albumu sadrži petlje i slojeve gitare, harfe, orgulja, udaraljki i tipkovnice ukomponirano s Karazijinim jasnim, punim vokalima i izražajnim tekstovima.
Pjesme su tihe, prozaične i nisu nužno od onih koje vas pri prvom slušanju oduševe, ali se s vremenom “prišivaju” na vas i zaljubljujete se u njih, otkrivajući duboki senzibilitet i istinsku genijalnost autora, idealno za evociranje uspomena tokom besanih noći i kišnih vikenda.
Na albumu se izdvajaju dvije pjesme, „Nobody Else“ i „Tonight, Tonight, Tonight“.
Iako mračne i začudne, istovremeno zadivljujućih instrumentalnih podloga, na neki način odskaču od većine materijala. Možda upravo zbog Karazijevih vokalnih mogućnosti koje svojom bojom, dinamikom i senzibilitetom uzdižu čitavu glazbenu sliku.
Sljedeći albumi nastavili su tradiciju prvog, možda još tješnjom kombinacijom akustike i elektronike, ali svakim albumom na još rafiniraniji način.
Low Roar – “Tonight, tonight, tonight”
„Low Roar“ melankolično sneni, povremeno čak mračni orkestralni folk izražaj pronalazi ljepotu na tmurnoj strani života i odgovor je na nepoznato – živopisan portret onih životnih trenutaka obojenih jednakim dijelovima potištenosti i nade… .
*Stavovi izneseni u kolumnama i komentarima na ovom portalu su osobni stavovi autora i ne odražavaju nužno stav MLP-U portala.
Low Roar – “Low Roar” / full album
Ja nisam vlasnik autorskih prava fotografija, videa ni muzike. Stoga, sva prava idu samo stvarnim vlasnicima. Ako ste pak vlasnik fotografije, videa ili muzike, kontaktirajte me mailom, koji se nalazi na stranici “Info”, i video sa svim sadržajima će biti uklonjen sa portala.
I am not the owner of either the image, video or the original songs. Therefore, all rights go to their respective owners. If you are the owner of the image, video or any of the songs, write to me a private message, located on “Info” page, and I’ll delete this video immediately.