Najavljen novi box set Johna Lennona i Yoko Ono “Power to the People”

Odavno se ništa nije čulo iz tabora Ono/Lennon.

Stiže vijest da je u pripremi novi box-set “Power to the People”, koji će se sastojati od dvanaest CD-ova s 90 neobjavljenih pjesama, pripadajućim demo-snimkama, (na sreću) zabilježenim jam sessionima, te živim snimkama kompozicija koje su poznate samo iz studijskih izvedbi.
Konačno, tu su i kućne snimke, kako Johna Lennona i Yoko Ono, tako i njihovog matičnog benda Plastic Ono Band.

Razdoblje koje pokriva ovaj box-set proteže se od ranih dana boravka para u New Yorku, pa sve do koncerata u Madison Square Gardenu krajem 1972. godine.

Box-set “Power to the People”, koji potpisuju Lennon i Ono, također je kreditiran njihovoj grupi Plastic Ono Band, što je sasvim razumljivo. No, malo je iznenađenje što su kreditirane i grupe Elephant’s Memory i Invisible Strings, koje su bile prateći sastavi para na koncertima u to vrijeme.

Kao kuriozitet, na setu će biti uključene i zajedničke snimke sa Frankom Zappom i njegovim The Mothers of Invention. Tu su još David Peel i njegov Lower East Side, te Phil Ochs.

No, set sadrži i još nešto, možda najvrijednije u njemu, potpuno remiksan i dorađen album iz 1972. godine, “Sometime in New York City”.

Produkciju je nadgledao Sean Ono Lennon.

Datum izlaska: 10. listopada.


Ja nisam vlasnik autorskih prava fotografija, videa ni muzike. Stoga, sva prava idu samo stvarnim vlasnicima. Ako ste pak vlasnik fotografije, videa ili muzike, kontaktirajte me mailom, koji se nalazi na stranici “Info”, i video sa svim sadržajima će biti uklonjen s portala.

I am not the owner of either the image, video or the original songs. Therefore, all rights go to their respective owners. If you are the owner of the image, video or any of the songs, write to me a private message, located on “Info” page, and I’ll delete this video immediately.

na vrh

error: Sadržaj zaštićen !!