Greenslade lansira drugi album “Bedside Manners Are Extra”
S prvim albumom nazvanim po imenu grupe, Greenslade se pozicionirao u veoma rijetku ladicu progresivnog rocka. Sama inkarnacija s dva klavijaturista/orguljaša nosila je pregršt izazova i nametala neka nova rješenja kako kompozicijski, aranžmanski, pa i melodijski.
Dave Greenslade i Dave Lawson uspješno su prevalili sve zamke prvijenca i snimili su drugi album.
Partnerski odnos u kreiranju kompozicija s albuma prvijenca protegao se i na njega, ali nemojmo zaboraviti da su u bendu još bili kreativci ,Tony Reeves na basu (došao s Daveom Greensladeom iz grupe Colosseum) i Andrew McCulloch, genijalni bubnjar koji je netom napustio King Crimson.
Ta formacija, uz skladateljski talent, jednostavno nije mogla pogriješiti.
Stoga ni rezultat u obliku albuma “Bedside Manners Are Extra” nije nikoga iznenadio.
Greenslade – “Drum Folk”
Kao i kod albuma prvijenca, bend nije uživo izveo nijednu kompoziciju koja će se naći na albumu, a uvježbavanje materijala trajalo je punih devet tjedana. Čak i prostor koji su unajmili za uvježbavanje materijala korespondirao je statusu i imageu grupe. Unajmili su crkvenu dvoranu u Middlesexu, gdje je Dave i živio.
Kao rezultat tih priprema, jednom kad su ušli u studio, sve je bilo poznato i definirano, te im je trebalo samo devet dana da snime cijeli materijal.
Ono što je ostalo zanimljivo, a ne baš neuobičajeno u to vrijeme, jest da su sve snimke nastale uživo, s vrlo malo dotjerivanja i peglanja nakon nekoliko snimljenih verzija. A prema izjavama sudionika, montaža snimki nije ni postojala (ili je ‘bila’ ili ‘nije’).
Povijesno gledano, album “Bedside Manners Are Extra” predstavlja vrhunac kreativnog djela opusa grupe Greenslade, album u čijoj su kreaciji sudjelovali svi članovi benda, album koji je atmosferu prijateljstva prenio u studio i iz njega na vinil.
(Već na nasljedniku, “Spyglass Guest”, pojavit će se pukotine i ono klasično – sami će snimati svoje kompozicije, itd.)
I kao posljednje, ali ne i najmanje važno, omot albuma je dizajnirao jedinstveni Roger Dean.
Greenslade – “Bedside Manners Are Extra”
Ja nisam vlasnik autorskih prava fotografija, videa ni muzike. Stoga, sva prava idu samo stvarnim vlasnicima. Ako ste pak vlasnik fotografije, videa ili muzike, kontaktirajte me mailom, koji se nalazi na stranici “Info”, i video sa svim sadržajima će biti uklonjen s portala.
I am not the owner of either the image, video or the original songs. Therefore, all rights go to their respective owners. If you are the owner of the image, video or any of the songs, write to me a private message, located on “Info” page, and I’ll delete this video immediately.
